Log in
inloggen bij Renda
Hulp bij wachtwoord
Geen account?
shop word lid
Home / Artikelen

Nieuwe generatie gevelbekleding: hoogwaardig, circulair en toekomstgericht

- 25 november 2025

De bouwsector staat voor grote uitdagingen: hoe creƫren we duurzame gebouwen zonder de planeet verder te belasten? Het antwoord op die vraag komt uit Lochem. Innodeen heeft met DBP SIDING een gevelbekledingsoplossing ontwikkeld die niet alleen circulair is, maar ook een uitstekend voorbeeld van upcycling vormt. Commercieel Technisch Adviseur Marcel Willemsen licht toe waarom dit innovatieve product het verschil maakt.

Van afval naar architectonisch waardevol

Waar anderen afval zien, ziet Innodeen potentie. DBP SIDING is vervaardigd uit Compodeen, een biobased composiet volledig geupcycled uit secundaire grondstoffen. 70% houtvezels afkomstig uit A-hout en PEFC gecertificeerde reststromen gebonden met 30% rPP uit huishoudelijk PMD restafval. De ultieme vorm van upcycling: twee laagwaardige afvalstromen omgevormd tot een eindproduct met duurzaamheidsklasse 1 (NEN-EN 350).
“Wat we doen, is reststromen een tweede leven geven in een hoogwaardig bouwproduct,” vertelt Willemsen. “We transformeren materialen die normaal gesproken in de verbrandingsoven belanden, tot gevelbekleding van de hoogste duurzaamheidsklasse.”

Van onderste trede naar hoogste impact: R-ladder van circulariteit

De circulaire strategie achter DBP SIDING is glashelder te verklaren aan de hand van de R-ladder, een model dat circulaire keuzes rangschikt van meest tot minst wenselijk.
“De grondstoffen voor DBP SIDING komen letterlijk van de onderste trede: 'Recover', ofwel restmateriaal dat anders wordt verbrand,” legt Willemsen uit. “Door deze grondstoffen te upcyclen tot een duurzaam eindproduct, voorkomen we gebruik van nieuw grondstoffen 'Reduce'—de op één na hoogste trede. We vermijden zo de inzet van nieuwe materialen, en dat is een enorme winst voor mens en milieu.”

Volledige bericht lezen?

Het volledige item is gratis beschikbaar voor onze leden.
Nog geen lid? meld u aan bij ons netwerk.

Reacties

Marten Hiemstra 10 december 2025 19:24

Ik zou graag weten wat het kost

x Met het invullen van dit formulier geef je Renda en relaties toestemming om je informatie toe te sturen over producten, dienstverlening en gerelateerde zaken. Akkoord
Renda ©2026. All rights reserved.

Deze website maakt gebruik van cookies. Meer informatie AccepterenWeigeren